Dr Alarm Etiket Nasıl Çalışır ?

Dr alarm etiketleri Dr Alarm Etiket Nasıl Çalışır ? Akusto Manyetik 58 KHz sistemler için üretilmiş ve sadece bu sistemler üzerince çalışabilecek alarm etiketidir. Sistemin temel çalışma prensibi ses dalgaları ile çalışan Akusto Manyetik alarm sistemlerinin göndermiş olduğu ses dalgalarına karşı duyarlı olması ve ses dalgalarının etiket üzerinde meydana getirdiği tepkiye duyarlı olmasıdır.

Acousto Magnetic EAS, Verici sistemin etiket algılama alanına devamlı titreşim göndermesi ile başlar. Etiket algılama alanına giren dr alarm etiketi veya diğer ürün koruma alarm etiketleri bu titreşimi algılar. Titreşimi algılayan dr alarm etiket sisteme tepki verir. Etiketin geri dönüşüm tepkisini algılayan ürün koruma antenleri alarmı tetikleyerek alarm vermeye başlar.
Tepkimelerin sonucunda, etiketin sinyali bir alıcı tarafından algılanır. Bu nedenle, etiket algılama alanı arasında aktif bir etiket geçerse, alarm sesi duyulur. Satışı yapılan ürünler üzerindeki barkod alarm etiketler ödeme noktalarında yer alan Akusto Manyetik elektronik deaktivatör ile deaktive edilerek alarm algılama alanından güvenle alarm verdirmeden geçmesi sağlanır.

Acousto Magnetic teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri, Radyo Frekansa göre geniş bir algılama aralığı sunması ve normalde harici elektronik parazitlere karşı daha az hassas olmasıdır. Perakende mağazalar için tasarlanan, anten direkleri, kapı çerçeveleri içine gizlenebilen veya mağaza girişinde zeminin altına yerleştirilebilen antenlerin montajı mağaza konsepti için daha fazla esneklik sağlar.

AM yapışkan güvenlik etiketleri genellikle diğer teknolojilerin başarısız olduğu metaller üzerinde veya yakınında daha verimli çalışabilir.

Dr Alarm Etiket Nasıl Çalışır ?