Rfid Etiketler

Rfid Etiketler ve RFID teknolojisi, iş verimliliğini arttırmak ve sürekliliğini sağlamak için ihtiyaç duyulan veriye daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmanıza olanak sunmaktadır. RFID teknolojisi bu sebeple çeşitli iş istasyonları aracılığı ile tanımlanan ürünler ve nesnelere bir kimlik tanımı yapılarak bunların gözetim ve takibini kolaylaştıran bilgi teknolojisidir.RFID uygulamaları sayesinde üretim hattınız üzerindeki fireleri, hataları, kesik ve dar boğazları üretim sürecinin sonunda ya da belirli aralıklar ile yapılan ölçümler ile değil, anlık olarak yerinde ve zamanında görebilirsiniz. Alınacak detaylı veriler ile kapasitenin doğru ölçümlenmesi, üretim hatlarınızın dengeli bir planda çalışması ve uygun methodların geliştirilerek verimliliğin sürekli arttırılması ile işletmenizin gelişimine büyük fayda sağlayacaktır.

Ürünlerin Tek Tek Takip Edilebilir Hale Getirilmesi
Ürünlere yerleştirilmiş RFID etiketleri sayesinde her ürün , Seri numarası gibi sadece kendisine ait bir numaraya sahip olacak ve bu sayede diğer ürünlerle karıştırılmadan üretimin başlangıcından sonuna kadar her kademede takip edilebilecektir.

Ürünlerin Okunması İçin Etiketin Okuyucu Tarafından Görülmesi Gerekmeyecektir.
Üst üste, yan yana veya bir kutu içinde onlarca dizilmiş ürünün üzerine yapıştırılacak RFID etiketleri, RFID Okuyucuların kapsam alanında, uzaktan okunabileceklerdir.

Tek Tek Saymak Yerine Anlık Çoklu Sayım İmkanı
Ürünlerin yer değiştirmeleri sırasında, manuel ve tek tek kontrol edilmeleri yerine çoklu olarak ve anlık sayılabilmeleri sayesinde sayım ve kontrol sırasındaki zaman kaybını önler.

Deponuzdaki ürünlerin sayımı yaygın olarak kullanılan barkod teknolojisi ile ciddi iş gücü ve zaman gerektiren zor bir süreçtir. Her ürünün benzersiz bir elektronik kimliğe kavuşturulduğu UHF RFID Teknolojisi ile “Zorlu Sayım ve Kontrol” kavramı ortadan kalkmaktadır.

Her kontrol ve yeniden sayım, binlerce ürün için dakikalarla ölçülen sürelerle yapılabilmektedir. Çoklu Okuma ve Uzaktan Tanımlama imkânları ile deponuzda RFID ile tüm ürünlerinizi dakikalar içerisinde sayabileceksiniz. SİSTEMİN FAYDALARI
Ürünlerin takip edilebilir hale getirilmesi
Ürün ID’sinin optik görüş gerektirmeden alınabilmesi
Ürünlerin anlık çoklu sayımı
Ürün bulma dedektörü gibi çalışan mobil okuyucu
Güncel sayımlara hızlı erişim
Hatasız sevkiyat yönetimi
Akıllı güvenlik sistemi
Okuyucu kayıtlarının ürün hareketleri ile eşleştirilmesi
Kalite kontrol sürecine katkıda bulunması

  • RFID Etiketler
  • RFID Okuyucu
  • RFID Anten
  • RFID Aksesuar